Novinka Tip Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Puškohľad NINOX FIRE 10-40x56 SFP

Neohodnotené
 

Vysoko kvalitný puškohľad so zväčšením 10 - 40 x a objektívom 56 mm od značky Ninox Fire. Zaujme nielen svojimi vlastnosťami, jednoduchým ovládaním ale aj skvelou cenou.
Tubus s priemerom 34 mm. Telo puškohľadu vyrobená z hliníkovej zliatiny 6061 T6 a povrchovou úpravou tvrdý elox. Telo plnené dusíkom. Odolnosti voči vode a ochrana proti zahmlievaniu. Stranová a výšková korekcia s uzamknutím nastavených hodnôt. Magnetické krytky objektívu a okuláru. Korekcia paralaxy od 10 m až nekonečno. Leptaná zámerná osnova s jedenástimi stupňami intenzity prisvietenie.

+ V balení tiež nájdete slnečnú clonu

Dostupnosť Skladem
€806,67
€666,67 bez DPH
   
Kód tovaru P-NF-10-40
Značka Ninox Fire
Kategória Puškohľady
Záruka 2 roky
 

Vysoko kvalitné puškohľad od značky Ninox Fire, ktorý Vás nadchne ako svojou kvalitou ale aj samotnú cenou.
Dizajn:
Puškohľad je navrhnutý tak, aby bol po všetkých stránkach poskytoval svojmu užívateľovi rýchle a jednoduché ovládanie. Tubus puškohľadu má priemer 34 mm. Objektív s priemerom 56 mm poskytuje vyššiu svetelnosť a kvalitné podanie obrazu. Okulár aj objektív sú vybavení magnetickými krytkami pre ľahkú a rýchlu manipuláciu. Vďaka tomu, že krytky sú magnetické nie je nutné krytku dávať dole z puškohľadu, takže krytku nikdy nestratíte. Súčasťou balenia je aj slnečná clona.
Materiál:
Telo puškohľadu je vyrobené z hliníkovej zliatiny 6061 T6. Tento materiál vyniká vďaka svojim výborným vlasti, ktorými sú pevnosť, odolnosť ale zároveň je zachovaná ľahkosť. Povrch puškohľadu je opatrený čiernou adonozací, tzv. Eloxom. Eloxovaním - adonizací sa zvýši ako odolnosť na poveternostné vplyvy, ochrana proti korózii ale zvýši sa aj mechanická oteruvzdornosť povrchovej vrstvy.
Vnútro tela puškohľadu je plnený plynom - dusíkom. Dusíkové plnenie zamedzuje zahmlievaniu optiky zvnútra.
Povrchová úprava šošoviek puškohľadu:
Šošovky puškohľadu majú povrchovú úpravu FMC (Fully Multi-coated). Samotná šošovka puškohľadu je ošetrená - má viac vrstvou ochranou antireflexnú úpravu. Táto povrchová úprava zabezpečuje lepšiu priepustnosť svetla a tiež ostrosť optiky. Povrchová úprava šošoviek FMC je využívaná u vysoko kvalitných optických zariadení.
Zámerná osnova:
Puškohľad 10-40x56 je v druhej ohniskovej rovine a jeho zámerná osnova sa pri približovaní nezväčšuje. Navyše je táto zámerná osnova leptaná priamo do skla. Zámerná osnova má červené prisvietenie, kedy je možné voliť medzi 11 stupňami intenzity jasu.
Výšková a stranová korekcia: Komínky stranové a výškové korekcia majú veľmi presné a čisté ovládanie. 1 klik sa rovná 0.1 mrad. Komíniky sú vybavené zámkom, vďaka čomu nemôže dôjsť k samovoľnému či nechcenému posunutiu už nastavených hodnôt. Ak chcete nastaviť jednu z týchto hodnotením, stačí komín vytiahnu, nastaviť požadovanú hodnotu a komínok opäť zacvaknú nadol, teda uzamknúť.
Okrem komínkov pre nastavenie výškovej a stranovej korekcie je puškohľad vybavený aj komínky pre korekciu paralaxy a to 10 m do nekonečna.

Technické parametre:
Zväčšenie: 10 - 40 x
Priemer objektívu: 56 mm
Ohnisková rovina: SFP
Priemer tubusu: 34 mm
Materiál - tubus: Letecký hliník 6061 T6
Povrchová úprava: Adonizace - eloxovanie
Zámerný kríž: Leptaná zámerná osnova
Očný reliéf: '@LX (mm) = 97,5 /' @HX (mm) = 85
FOV: '@LX (m. @ 100 m) = 3,8 /' @HX (m. @ 100 m) = 0,9
Vzdialenosť výstupnej pupily: 5,6 mm - 1,4 mm
Povrchová úprava šošoviek: FMC - (Fully multi coating)
Systém rýchleho zaostrovania: ÁNO
Osvetlená zámerná osnova: ÁNO
Farba osvetlenia zámernej osnovy: Červená
Napájanie: batéria CR2032
Priepustnosť svetla: 90%
Odolnosť voči spätnému rázu (G 's / times): 1000G / 100 times
Rozsah nastavenia: (W / E): 0.1mil
Počet klikov na jedno otočenie: 120
Vodeodolnosť: ANO
Odolnosť voči zahmlievaniu: ÁNO
Odolnosť voči spätnému rázu: ÁNO
Výšková elevácie (MOA): 80
Stranová elevácie (MOA): 64
Dioptrická korekcia: ÁNO
Nastavenie paralaxy: 20 m - nekonečna
Uzamknutie paralaxy: ÁNO
Váha: 1072 g
Celková dĺžka: 420 mm
Obsah balenia: Puškohľad 10-40x56 + slnečná clona

Hmotnosť 1 kg