Informácie pre zákazníkov: Prosíme zákazníkov aby pri výbere výdajného miesta Z-Box a Alzabox volili v košíku platbu prevodom. Dobierku pri Z-Boxoch a Alzaboxoch už nepodporujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Novinka Tip Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Puškohľad ODEON 1-6x24 FORESTER - čierne prevedenie SFP

 
Vysoko kvalitný puškohľad so zväčšením 1x - 6x a objektívom 24 mm od značky ODEON OPTICS série FORESTER. Tento puškohľad zaujme nielen svojim veľmi čistým a ostrým obrazom ale aj svojim prepracovaným ovládaním.
Tubus s priemerom 30 mm. Telo puškohľadu vyrobené z hliníkovej zliatiny 6061 T6 a povrchovou úpravou tvrdý elox. Telo plnené dusíkom. Odolnosť voči vode a ochrana proti zahmlievaniu. Stranová a výšková korekcia s uzamknutím nastavených hodnôt. Magnetické krytky objektívu a okulára. Hodnota 1 kliknutie = ½ MOA. 6 stupňov intenzity jasu. Odnímateľná skrutkovacia páčka pre ľahšie nastavenie zväčšenia.
Dostupnosť Na dotaz
€313,04
€258,71 bez DPH
   
Kód tovaru 1-6X24-BL
Značka ODEON OPTICS - FORESTER
Kategória Puškohľady
Záruka 2 roky
 
Ďalšia novinka zo série FORESTER od značky ODEON OPTICS.

Dizajn:
Tento puškohľad je vytvorený tak, aby svojmu užívateľovi poskytoval ľahké, rýchle ovládanie a perfektný čistý a ostrý obraz. Obraz je veľmi čistý a ostrý čo je jednou z jeho mnohých predností.
Telo je plnené interným plynom - dusíkom, ktorý zabraňuje oroseniu a zahmlievaniu optiky pri náhlej zmene okolitej teploty. Okulár aj objektív sú vybavené odnímateľnými magnetickými krytkami pre jednoduchú a rýchlu manipuláciu. Súčasťou balenia je aj skrutkovacia páčka pre ľahšie nastavenie zväčšenia. Ďalej v balení nájdete umelohmotný kľúč, vďaka čomu už nikdy nebudete mať poškriabané komínčeky puškohľadu.

Materiál:
Vodotesné telo puškohľadu je vyrobené z hliníkovej zliatiny 6061 T6. Tento materiál vyniká vďaka svojim výborným vlastnostiam, ktorými sú pevnosť, odolnosť ale zároveň je zachovaná ľahkosť. Povrch puškohľadu je opatrený čiernym eloxom. Eloxovaním - anodizáciou sa zvýši ako odolnosť na poveternostné vplyvy, ochrana proti korózii ale zvýši sa aj mechanická oteruvzdornosť povrchovej vrstvy.
Vnútro tela puškohľadu je plnené plynom – dusíkom. Dusíkové plnenie zamedzuje zahmlievaniu a oroseniu optiky zvnútra pri náhlej zmene okolitej teploty.

Zámerná osnova:
Puškohľad 1-6x24 je v druhej ohniskovej rovine a zámerná osnova sa pri približovaní nezväčšuje. Navyše je táto zámerná osnova leptaná priamo do skla. Osnova má červené prisvietenie, kedy je možné voliť medzi 6 stupňami intenzity jasu.
Výšková a stranová korekcia: Komíny stranovej a výškovej korekcie majú veľmi presné a čisté ovládanie. 1 klik sa rovná ½ MOA. Komíny sú vybavené zámkom, vďaka čomu nemôže dôjsť k samovoľnému či nechcenému posunutiu už nastavených hodnôt. Ak chcete nastaviť jednu z týchto evalvácií, stačí komienok vytiahnu, nastaviť požadovanú hodnotu a komienok opäť zacvaknú dole, teda uzamknúť.
 
Technické parametre:
Typ: 1-6x24
Zväčšenie: 1x - 6x
Priemer objektívu (mm): 24
Priemer tubus (mm): 30
Zorné pole okulára: 20
Rozsah dioptrickej korekcie: +/- 2
Vzdialenosť výstupnej pupily (mm): 101,2
Štandardná hodnota kliku pre E/W: 1/5 MIL alebo 1/2 MOA
Rozsah nastavenia E / W (@ 100 yds): 100MOA
Nastavenie paralaxy: 100 yds
Okulár s rýchlym zaostrovaním: Áno
Interný plyn vo vnútri tubusu: Dusík
Svetelnosť nim. zväčšenie (mm): 16
Svetelnosť max. zväčšenie (mm): 24
Eff. priemer výstupnej pupily @ min. zväčšenie: ± 3 % 16,00
Eff. priemer výstupnej pupily @ max. zväčšenie: ± 3 % 4,00
Arc. Second (min. zväčšenie): 11
Arc. Second (max. zväčšenie): 7
Rozsah dioptrickej kompenzácie +/- dpt: +/- 2
Prípustná vôľa Dioptrické korekcie: <0,25dpt
Obj. zorné pole @ 100m min. zväčšenie (ft @100yds): 109,2
Obj. zorné pole pri max. 100m zväčšení (ft@100yds): 18.2
Paralaxa nitkového kríža (minúta): <3'
Strediaci zámerný kríž, plné zorné pole: ± 7 %
Narovnanie nitkového kríža: ± 2°
Rozsah prevádzkovej teploty: -25°C/+55°C
Teplota na skladovanie: -40 °C až +85 °C
Povrchová úprava: Anodizácia - čierny elox
Váha:
Dĺžka:
Hmotnosť 0.835 kg